Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VII Aktualności Sport-Zdrowie-Relaks na basenie

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Sport-Zdrowie-Relaks na basenie Drukuj

 

 

W ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenia Światowid w Łubowie członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Błysk” w Witkowie w okresie jesiennym uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach doskonalących naukę pływania oraz w sposób rekreacyjny korzystali z  gnieźnieńskiej pływalni i basenu.

 

W realizacji zadania biorący udział nie koniecznie musieli wykazywać się umiejętnościami pływackimi. Dla mniej zaawansowanych w pływaniu opiekunowie mieli do zaproponowania zabawowo-rekreacyjną formę spędzenia czasu na gnieźnieńskim kompleksie basenowym, gdzie poprzez zróżnicowane gry i zabawy w wodzie, które adoptowały i przystosowywały do nauki pływania jego uczestnicy oswajali się z wodą. Osoby potrafiące pływać w trakcie zajęć miały możliwość doskonalenia nauki pływania, jak również poprawienia stanu kondycji fizycznej poprzez nieustanne i cykliczne przebywanie na dużym basenie. Realizacja projektu trwała od października do grudnia 2010r w wymiarze jednej godziny tygodniowo. W trakcie spotkań i zajęć jego uczestnicy w urozmaiconej formie ćwiczyli i pracowali nad kondycją i sylwetką swojego ciała, gdzie poprzez ruch w wodzie kształtowali i wzmacniali także mięśnie.

Celem przedsięwzięcia było wskazanie na kolejną z form aktywnego wypoczynku jakim jest pływanie i ruch w wodzie. Ponadto po zrealizowaniu założeń w danym dniu zajęć jego uczestnicy chętnie i na wesoło korzystali z dostępnych na basenie zjeżdżalni oraz jacuzi, jak też poprzez wykorzystanie piłek i krążków rywalizowali między sobą  w wodzie uczestnicząc w ten sposób w rozgrywkach i zabawie.

 Aktywizacja uczestników zadania we właściwy sposób pozwoliła na wykorzystanie czasu wolnego co zarazem łączyło się z wykorzystaniem możliwości na poprawę stanu zdrowia, zwiększenia odporności własnego organizmu  jak i zachęcić jego odbiorców do propagowania tej właśnie formy aktywności ruchowej.

Bartłomiej Łobodziec

Koordynator projektu