UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

I ty możesz zostać ... Drukuj

  Dnia 10 stycznia 2011 roku - w ramach projektu „I ty możesz zostać…” - w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie odbyło się spotkanie z panią Anną Sabiłło, instruktorką z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Warsztaty, w których uczestniczyli gimnazjaliści, miały charakter zajęć biblioterapeutycznych pod hasłem  „Kim jestem? Historia nieopowiedziana.” Prowadząca już na początku spotkania zyskała sympatię młodzieży i szybko znalazła z nią nić porozumienia, np. poprzez rozmowę o wspólnych gustach muzycznych. Zgromadzeni wysłuchali historii o kruku, który miał problem z określeniem własnej tożsamości, wykonali jego rysunek, a następnie dyskutowali o samoakceptacji. Sporo emocji dostarczyła też rozmowa na temat określonych kolorów, w wyniku której gimnazjaliści mieli okazję odkryć, że ich wybory kolorystyczne nie są przypadkowe, gdyż  pozwalają wyrazić siebie. Uzupełnieniem warsztatów były elementy ćwiczeń relaksacyjnych. Zadowolone twarze uczestników  świadczyły, że cel spotkania został w pełni osiągnięty, a gość z WBP na długo zapadnie w pamięci uczniów żydowieckiej placówki.

 

Spotkanie stanowiło też okazję do zaprezentowania laureatów konkursu plastycznego, odbywającego się w trakcie trwania projektu. Sponsorem nagród konkursowych była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Czerniejewo.

 

Małgorzata Zachmyc - koordynator projektu

 

Projekt "I Ty możesz zostać" został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenie Światowid w Łubowie