Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VII Aktualności Pisać i czytać lekko jak piórko

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Pisać i czytać lekko jak piórko Drukuj

7 grudnia 2010 rokuw Szkole Podstawowej w Fałkowie odbyło się fascynujące spotkanie uczniów i nauczycieli tejże szkoły z pisarzem Łukaszem Wierzbickim.

Pan Łukasz Wierzbicki jest autorem książek dla dzieci „Dziadek Niedźwiadek” oraz „Afryka Kazika”. Książki te są inspirowane autentycznymi wydarzeniami jakie spotkały Kazimierza Nowaka w jego podróży przez Afrykę czy fragmentu historii II wojny światowej, szlaku bojowego II Korpusu Polskiego, bitwy o Monte Cassino widziane oczyma niecodziennej przyjaźni jaka powstała pomiędzy niedźwiedziem brunatnym o imieniu Wojtek a żołnierzami Armii Andersa.

To niecodzienne spotkanie było dla wszystkich niesamowitym przeżyciem i wydarzeniem. Pan Łukasz w bardzo inspirujący sposób opowiedział o swoich książkach i innych, w książkach nie opisanych, przygodach bohaterów. Prezentacja multimedialna połączona z nauką historii, geografii, czytelnictwa i przyjaźni między ludźmi i zwierzętami zmierzała do ostatecznego wniosku, że książka może być naszym najlepszym przyjacielem.

Spotkanie to było uwieńczeniem wielotygodniowej pracy jaką wykonali uczniowie i nauczyciele tej szkoły. W październiku został ogłoszony konkurs czytelniczy na poziomie wszystkich klas ze znajomości treści książek Pana Łukasza Wierzbickiego. Klasy O i I wykonywały ilustracje do czytanej przez nauczyciela książki, a klasy starsze rozwiązywały testy. Na zakończenie konkursu wręczono laureatom (klasy II-VI) nagrody książkowe, a wszystkie dzieci z klasy O i I otrzymały  małe niespodzianki. Nagrody wręczał sam pisarz razem z nauczycielką języka polskiego Panią Teresą Kasprzak oraz Panią Renatą Chełmą opiekującą się szkolną biblioteką.

To niecodzienne wydarzenie miało miejsce dzięki realizacji projektu „PISAĆ i CZYTAĆ LEKKO JAK PIÓRKO”, którego autorem jestStowarzyszenie Wierzeje. Ideą tego projektu jest przeciwdziałanie dysleksji, dysgrafii oraz poprawie czytelnictwa wśród dzieci w wieku 6-13 lat. W ramach tego programu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie pogłębiają swe umiejętności z poprawnego pisania i czytania na wspaniałych zajęciach prowadzonych za pomocą materiałów dydaktycznych Ortograffiti . Na zakończenie projektu w styczniu odbędzie się bal kostiumowy dla dzieci pn. „Litery lekkie jak piórko” będący ciekawa formą integracji.  

„Pisać i czytać lekko jak piórko” to projekt współfinansowany ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LOG Stowarzyszenie Światowid  w ramach programu Działaj Lokalnie VII.

Katarzyna Jórga