Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VII Aktualności Szkoła dla rodziców i Klub Malucha w Modliszewku

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Szkoła dla rodziców i Klub Malucha w Modliszewku Drukuj

Szkoła Podstawowa  w Modliszewku we współpracy z Radą Sołecką w ramach Projektu ,,Działaj Lokalnie VII”Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Lokalną Organizacją Grantową Stowarzyszenie Światowid w Łubowie realizuje projekt: Szkoła dla Rodziców i Klub Malucha ,,Stopociech”.

 

            Zajęcia w ,,Szkole dla Rodziców” prowadzi specjalista w tej dziedzinie Artur Pudełko, który jest wychowawcą świetlicy socjoterapeutycznej i ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Spotkania odbywają się cyklicznie dwa razy w miesiącu, w godzinach popołudniowych. Są adresowane dla rodziców, dziadków, opiekunów i wychowawców dzieci, którzy chcą lepiej rozumieć swoje dziecko, pragną rozwiązywać nieuniknione konflikty w sposób budujący oraz chcą wprowadzić w życie swojej rodziny ideę wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Spotkania te realizowane praktycznie, wymagają od uczestników zaangażowania i samodyscypliny, gdyż tego, czego się dowiemy i nauczymy, musimy wprowadzić w życie, w ,,żywy organizm” jakim jest nasza rodzina. Trudzimy się, ale widząc sens naszych starań jest nam łatwiej.

       Drugi moduł projektu to Klub Malucha ,,STOPOCIECH”, w którym dzieci w wieku do 3 lat wspólne odkrywają i poznają otaczający świat, poprzez granie, brykanie i turlanie się, słowem wspaniałą zabawę. Wszystko to wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami w kolorowej, ciekawej i odkrywczej, pełnej inspiracji przestrzeni. Do klubu należą zarówno maluchy kilkumiesięczne, jak i te całkiem samodzielne. Sami Rodzice są zaskakiwani przez swoje pociechy, które w grupie z innymi dziećmi objawiają zupełnie niespodziewane umiejętności, są bardziej otwarte, ciekawskie świata i mniej wstydliwe.

      Spotkania w naszym klubie mają  charakter otwarty, prowadzone są cyklicznie przez wolontariuszy i nauczycieli z naszej szkoły. Nasza grupa cały czas się powiększa, rodzice przychodzą z nowymi ,,klubowiczami”; średnio w zajęciach uczestniczy około 24 osób. Zajęcia te odbywają się od 23 września 2010r.w świetlicy w Modliszewku. Kolejne spotkania odbędą się 25 listopada, a także 9 grudnia, na które serdecznie zapraszamy :)

Sprzęt, wykorzystywany na zajęciach został zakupiony z pozyskanych funduszy w ramach realizowanego projektu oraz dofinansowania z Urzędu Gminy Gniezno. Stanowi on wspaniałą bazę do zajęć z dziećmi, na którą trudno byłoby sobie nam pozwolić gdyby nie realizacja tego przedsięwzięcia.

      Realizowane spotkania cieszą się sporym zainteresowaniem rodziców, a dzieciom sprawiają wiele radości i frajdy.

Aneta Mizerka

Koordynator Projektu