Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VI Warto wiedzieć więcej

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Warto wiedzieć więcej Drukuj

 

W piątek 18 września 2009 roku w świetlicy wiejskiej w Grabach odbyło się pierwsze spotkanie pt. „Feng Shui - sztuka aranżacji wnętrz” zorganizowane dla mieszkanek gminy Czerniejewo z cyklu wykładów „Warto wiedzieć więcej….”. Organizatorem spotkań jest Czerniejewskie Koło Kobiet Aktywnych - stowarzyszenie, które działa na terenie gminy Czerniejewo od lipca 2008 roku.

 

 

Do tej pory działania CKKA nie były realizowane na tak dużą skalę ze względu na brak środków finansowych. Dzięki ogłoszonemu przez Stowarzyszenie „Światowid” w Łubowie konkursowi „Działaj Lokalnie VI”- Program Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Filantropii w Polsce, udało się uzyskać ponad 5 tys. złotych na projekt.

Ideą niniejszego projektu  jest organizacja cyklu spotkań składających się z pogadanek tematycznych związanych ze zdrowiem i życiem codziennym kobiet. Każde spotkanie ma się odbywać w innej miejscowości naszej gminy, po to by ułatwić dotarcie na wykłady jak największej grupie kobiet ze wszystkich miejscowości naszej gminy oraz by uaktywnić społeczność lokalną z danej miejscowości.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w Grabach było dość liczne, bo swoją obecnością zaszczyciło nas aż 31 pań. Z dużym zainteresowaniem panie przysłuchiwały się wykładom jakie poprowadziły specjalistki od Feng Shui. Na spotkaniu można było usłyszeć kilka ciekawych porad jak urządzić mieszkanie, zdradzono kilka zasad jak łączyć elementy otoczenia i ozdoby. Panie mogły też  usłyszeć jaki wpływ na otoczenie naszego domu mają kwiaty, mogły zobaczyć jak należy je pielęgnować i układać różne kompozycje kwiatowe, by nasze mieszkanie było piękniejsze.

Spotkanie upłynęło w miłej domowej atmosferze, dzięki czemu przyczyniły się mieszkanki wsi Graby, bo to właśnie kobiety przy współpracy z Sołtysem wsi ugościły uczestniczki spotkania. Przy pysznych domowych wypiekach, dobrej kawie i miłej rozmowie szybko upłynęły 4 godziny wykładu. Jak wynika z informacji, uczestniczki szkolenia były pod dużym wrażeniem prezentacji i w przyszłości zdobytą wiedzę zamierzają wykorzystać w życiu codziennym.

Czerniejewskie Koło Kobiet Aktywnych pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji pierwszego spotkania, a ich ciężka praca pozwoliła na to, iż to spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestniczek.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkie chętne panie do wzięcia udziału w kolejnych wykładach, które będą organizowane w następujących terminach:

  • 09.10.09r. - Porady specjalistyczne w zakresie zdrowego stylu odżywiania. Pielęgnacja włosów - świetlica wiejska w Kosowie
  • 06.11.09r.- Kilka porad prawnych z życia codziennego. Porady specjalistki jak zachować zdrowy wygląd - sala sesyjna Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo
  • 27.11.09r.- Prawidłowa komunikacja - podstawy relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi. Ja i moje zasoby - świetlica wiejska w Szczytnikach Czerniejewskich.
  • 11.12.09r. - Tradycje Wigilijne - Wiejski Dom Kultury w Pawłowie
  • 14.01.10r. - Samokontrola kobiet w każdym etapie życia. Kilka podstawowych zasad jak dbać o zdrowie - Wiejski Dom Kultury w Żydowie.

Zainteresowane osoby odsyłamy również na stronę internetową www.czerniejewo.com.pl, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat wykładów.

Serdecznie zraszamy.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu “Warto wiedzieć więcej”, dofinansowanego z Programu “Działaj Lokalnie VI”,  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalną Organizację Grantową Stowarzyszenie Światowid.  

Żaneta Gronostaj
Czerniejewskie Koło Kobiet Aktywnych