Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VI Pokonajmy tor przeszkód …

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Pokonajmy tor przeszkód … Drukuj
wtorek, 15 grudnia 2009 11:12

W dniu 10.10.2009r w Przedszkolu w Fałkowie miała miejsce niecodzienna impreza, mianowicie „Dzień Ziemniaka”. Warto wspomnieć, że pośrednim celem spotkania było przekazanie informacji na temat projektu w jakim bierze udział Przedszkole w Fałkowie tzn. ,,Pokonajmy tor przeszkód”  dofinansowanym z programu ,,Działaj Lokalnie VI” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenie ,,Światowid” w Łubowie.

Na spotkanie przybyły nie tylko dzieci  i rodzice związani z przedszkolem, ale również społeczność lokalna. Honorowym gościem był Wójt Gminy Łubowo - Andrzej Łozowski. Uczestnicy imprezy oprócz degustacji przepysznych potraw ziemniaczanych mogli skorzystać z bardzo wielu atrakcji tj.
- prezentacji multimedialnej przeprowadzonej przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej z Poznania, dotyczącej zachowania bezpieczeństwa na drodze,
- przejażdżki bryczką i kucykami,
- masażu ciała,
- zrobienia karykatury.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, z której dochody zasiliły fundusze na rozbudowę placu zabaw przy przedszkolu. Należy dodać, że wszystkie fanty zostały zgromadzone dzięki ofiarności rodziców oraz miejscowych firm i sklepów.  Był to fantastyczny, niezapomniany dzień.

 19.11.2009r w Przedszkolu w Fałkowie dokonano uroczystego otwarcia placu zabaw. W obecności dzieci i ich rodziców Wójt Gminy Andrzej Łozowski, prezes Stowarzyszenia ,,Światowid” Katarzyna Jórga oraz dyrektor przedszkola Emilia Wieczorkiewicz symbolicznie przecięli wstęgę. Następnie gości zaproszono na poczęstunek, który stanowił olbrzymi tort w kształcie placu zabaw. Należy przypomnieć, że nowe urządzenia tj. 3 bujaki, ściankę   wspinaczkową i równoważnię zakupiono dzięki udziałowi przedszkola w programie ,,Działaj Lokalnie VI” oraz dochodów zgromadzonych w loterii fantowej podczas ,,Święta Ziemniaka”. Przy okazji udziału w programie Wójt Gminy sfinansował położenie kostki brukowej przy przedszkolu oraz utwardzenie drogi dojazdowej do przedszkola. Akcja finansowana była ze środków Programu „Działaj Lokalnie VI”  Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenie Światowid w Łubowie”.

DZIEKUJEMY!!!

Przedszkole nr 1 w Fałkowie