Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VI Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego etapu konkursu “Opowiedz…”

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego etapu konkursu “Opowiedz…” Drukuj
środa, 26 maja 2010 14:56

 

W dniu 25 maja br. w Galeri Freta w Warszawie odbyła się uroczysta Gala zorganizowana przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Gala dotyczyła programu Działaj Lokalnie VI, który Stowarzyszenie Światowid realizuje na terenie swojego działania od 2008 roku. Podczas uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie ogólnopolskiego etapu konkursu „Opowiedz …”.

Przypomnijmy, konkurs „Opowiedz…” jest jednym z elementów programu Działaj Lokalnie VI, który Stowarzyszenie Światowid realizuje od 2008 roku. Adresowany jest do organizacji, które otrzymały dofinansowanie na zrealizowanie swoich pomysłów, mających głównie na celu zaktywizowanie społeczności lokalnych. Głównym celem konkursu jest opowiedzenie o własnej działalności podejmowanej w ramach projektu, pokazanie jak te działania wpływają na aktywizację lokalnej społeczności i przyczyniają się do budowania dobra wspólnego. Ta osobista opowieść może być przekazywana za pośrednictwem: zdjęć, dźwięku, słów, filmu, prezentacji multimedialnej, swojej współpracy z mediami oraz innej formy autoprezentacji.  

Konkurs składa się z dwóch etapów: I rozgrywanego na poziomie lokalnym w którym w tym roku w skład komisji weszły następujące osoby:

- Karol Soberski - redaktor naczelny portalu informacyjnego www.informacjelokalne.pl,

- Sławomir Moraczyński - Studio ABM Poznań,

- Rafał Jerzak - operator filmowy,

- Katarzyna Jórga - Prezes Stowarzyszenia Światowid,

- Grażyna Manikowska-Krawiec - Wiceprezes Stowarzyszenia Światowid,

 Rozstrzygnięcie II etapu konkursu, podczas którego oceny nadesłanych prac wyłonionych w I etapie, dokonuje Komisja Selekcyjna powołana przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko - Amerykańską Fundację Wolności, nastąpiło w dniu dzisiejszym.

W wyniku oceny komisji powołanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce Stowarzyszenie Pelikan z Żydowa otrzymało wyróżnienie w wysokości 500 złotych w Kategorii 4: informacja o realizacji i efektach projektu umieszczona na stronie internetowej lub blogu grantobiorcy. Nagrodę w imieniu Stowarzyszenia Pelikan odebrał autor nagrodzonej pracy Pan Stefan Szymkowiak. Praca dotyczyła projektu pt. “Pomniki, pamiętajmy o przeszłości”, na którego realizację Stowarzyszenie Pelikan otrzymało dofinansowanie w ramach programu Działaj Lokalnie VI w 2009 r. Stowarzyszenie Pelikan jako jedyna organizacja z Wielkopolski otrzymała wyróżnienie od Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Naszemu grantobiorcy serdecznie gratulujemy i dziękujemy za miłą współpracę, której efektem jest to wyróżnienie. Życzymy im dalszych sukcesów w pracy na rzecz społeczności lokalnej. 

Nagrodzona praca znajduje się na stronie www.stowarzyszeniepelikan.eu

 

Autor zdjęć: Tomasz Woźniak