Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie IX Aktualności Gotowanie w gminie Witkowo podsumowane

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Gotowanie w gminie Witkowo podsumowane Drukuj

W sobotę, 10 października w świetlicy wiejskiej w Mielżynie odbyło się podsumowanie projektu „Gotujemy Razem Smacznie i Kolorowo”. Projekt był współfinansowany  w ramach Programu Działaj Lokalnie IX Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego  przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodka Działaj Lokalnie - Stowarzyszenia Światowid oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego Razem.  Sołectwa Mielżyn, Gorzykowo i Małachowo Złych Miejsc z gminy Witkowo działając wspólnie, jako grupa nieformalna o nazwie  M-G-M realizowały projekt od czerwca do października tego roku.  W projekcie uczestniczyło ponad 70 osób.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Gnieźnieński - Beata Tarczyńska, Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo - Krzysztof Szkudlarek,  Przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie - Piotr Jóźwik, Prezes Stowarzyszenia Światowid - Zygmunt Nowaczyk, Wiceburmistrz Gminy i Miasta Witkowo - Marian Gadziński, Radna Rady Miejskiej - Anna Loranc i Prezes Stowarzyszenia Sołtysów w Witkowie Jerzy Nowak.

Spotkanie okolicznościowe rozpoczęła Kierownik projektu, Sołtys Mielżyna - Gabriela Szeszycka. Po krótkim wstępie witkowscy radni Monika Andrzejaszek i Łukasz Grabowski przedstawili prezentację z realizacji zadania. Omówione zostały główne cele projektu.  Po czym nastąpiło wręczanie pamiątkowych dyplomów i upominków uczestnikom projektu  przez  witkowskich samorządowców:  Andrzeja Kwapicha,  Adama Kowalskiego, Gabrielę Szeszycką, Monikę  Andrzejaszek, Elżbietę Grabowską oraz Starostę Gnieźnieńskiego - Beatę Tarczyńską i Prezesa Stowarzyszenia Światowid - Zygmunta Nowaczyka.

 Andrzej Kwapich Członek Zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Społeczno -  Kulturalnego Razem  - organizacji pozarządowej która użyczyła grupie nieformalnej osobowości prawnej pogratulował uczestnikom projektu i życzył kolejnych sukcesów w pozyskiwaniu grantów zewnętrznych.

 W trakcie spotkania uczestnicy projektu w miłej atmosferze wymieniali się doświadczeniami z jego realizacji i dzielili z gośćmi pomysłami różnych projektów integrujących społeczeństwo

Tekst:Łukasz Grabowski

Zdjęcia: Marcin Janas