UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Lato i jesień na wsi Drukuj

 

Zgodnie z projektem, na który grupa nieformalna Przyjaciele Izby Pamięci i Tradycji Ziemi Kiszkowskiej otrzymała dotację z programu "Działaj Lokalnie IX" ,"Akademii Rozwoju Filantropii W Polsce", "Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności" oraz Stowarzyszenia Światowid. Głównym celem projektu jest przestawienie szczególnie najmłodszym, ale również i innym zainteresowanym wiejskie życie (niektóre czynności) z XIX i początków XX wieku w okresie letnio- jesiennym. Stąd nazwa projektu "Lato i jesień na wsi".

Początki jak wiemy bywają trudne, ale dzieci biorące udział w projekcie bardzo szybko nauczyły się rozpoznawać niektóre zioła. Okazuje się, że nawet podczas spaceru można poznać polskie zioło, od lat znane jako dobre lekarstwo na bolące gardło, czy jako przyprawa do mięs. Szałwię (bo o niej mowa) uczestnicy projektu spotkali w przyblokowym ogródku... Zerwane zioło, dzieci powiązały i powiesiły na budynku "Izby", aby wyschło w cieniu, nie tracąc swoich właściwości. Pogoda była doskonała więc suszenie szałwii też przebiegło bez problemów.

Następnie przyszedł czas na miętę i lipę . Z tą pierwszą nie było kłopotów, ale ta druga stawiała opór. Pan Szprywa - koordynator projektu, zademonstrował wszystkim odpowiedni sprzęt oraz zaprezentował podcinanie lipy. Nie było to łatwe zadanie zwłaszcza, że drzewa są wysokie, a roślin nie można było kaleczyć i niszczyć. Na szczęście wszystko się udało i uczestnicy mogli rozpocząć "skubanie" kwiatostanów. W trakcie pracy uczestnicy dowiedzieli się o właściwościach kulinarnych i leczniczych lipy oraz do czego wykorzystywano drewno i łyko tej rośliny. Na koniec zmęczeni i spragnieni mogli napić się naparów z zebranych ziół słodzonych miodem. Lipa i mięta miały równą ilość zwolenników. Również podczas półkolonii szkolnych, uczniowie nie próżnowali i niektórzy po raz pierwszy w życiu zrywali lipę i miętę na terenie malowniczych "Stawów Kiszkowskich" pod kierunkiem p. Bartosza Krąkowskiego, który zawsze chętnie służy pomocą w każdych działaniach związanych z poznawaniem środowiska przyrodniczego naszej okolicy. Pochmurne niebo próbowało zniechęcić zbieraczy ziół, ale mimo kropel spadających z mokrych gałęzi lip humor uczestnikom dopisywał.

Bardzo pomocne podczas działań projektowych okazały się warsztaty pt. " Laboratorium Zielarskie", na których dzieci mogły poznać nazwy ziół, spróbować ich, a z wybranych zrobić masło ziołowe czy pesto. Nawet najmłodsze przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach....

W piątek 21 sierpnia dzieci ze Szkoły im. W. Witosa w Łagiewnikach wspólnie z grupą rodziców miały okazję uczestniczyć ( dzięki uprzejmości pana Benedykta Marcinkowskiego, który udostępnił pole) w tradycyjnym koszeniu zboża. Sołtys Łagiewnik Kościelnych - Zbigniew Wołczyk z wielkim kunsztem kosą zachowaną przez jednego z rolników naszej wsi, Dariusza Jurka, równiutko "kładł" pszenżyto , a następnie wiązał z niego snopki i układał w mendle. Następnie pan dyrektor Andrzej Szprywa zaprezentował jak ścinano zboże sierpem. Dzieci mogły same spróbować swoich sił wiążąc snopki i układając je,a nie było to łatwe. Zaskoczeniem dla uczniów naszej szkoły okazały się umiejętności miejscowego nauczyciela Jana Radzińskiego, który pochodząc z rodzinny rolniczej również potrafi kosić zboże kosą.

Dokoła projektu tyle się działo, że należy przypomnieć wszystkim, iż podstawowym celem było postawienie pieca chlebowego przy Izbie Pamięci w Łagiewnikach Kościelnych. Sam proces rozpoczął się od zamówienia w firmie Vitcas elementów pieca. Następnie na początku września został wylany pod niego fundament. 11 września nastąpiła "właściwa budowa" pieca, którą pilnie obserwowali uczniowie naszej szkoły. Teraz przed uczestnikami projektu jeszcze obłożenie pieca gliną i wykończenie cegłą klinkierową. Wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwszy wypieczony w nim bochenek.