Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie IX Aktualności Teatr MIDAS wyzwala społeczną energię w Cielimowie

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Teatr MIDAS wyzwala społeczną energię w Cielimowie Drukuj

W dniu 4 października odbyła się cielimowska premiera "Teatru MIDAS", realizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej. Teatr zaprezentował się w sali Pałacowej Baru Smakołyk w Cielimowie. Dwa tygodnie temu w niedzielę 20 września obyła się niechanowska premiera teatru w GOK-u w Niechanowie. Projekt MIDAS jest dofinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid.

Jako pierwsi na scenie w zaprezentowali się gospodarze - grupa młodych aktorów z Cielimowa w spektaklu „Morskie opowieści”. Dzieci i dorośli grający w tym przedstawieniu zaprezentowali opowieść o żeglarzach i złych piratach oraz ich morskich przygodach.

Następnie na scenie zaprezentowała się młodzież i dzieci w mini – musicalu pt. „Rzepka”. Ta sama młodzież zagrała też w spektaklu „Miks, przyjaciel od teraz” na podstawie bajki Beaty Prusinowskiej, jednej z koordynatorek projektu. Bajka zagrana przez dzieci i młodzież opowiadała historię psa Miksa, który trafił do schorniska po śmierci swojej właścicielki. Po wielkim skupieniu widowni, szczególnie tej najmłodszej, widać było duże zainteresowanie fabułą i grą aktorów.

Na zakończenie przedstawienia oba zespoły aktorów zaśpiewały autorską piosenkę o teatrze Midas, która powstała podczas przygotowań do premiery.

W przerwach między przedstawieniami przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej Grażyna Kozanecka opowiadała widowni o idei teatru, o pomyśle powstania oraz o partnerach, z którymi projekt jest realizowany.

Prowadzące, a zarazem reżyserki Beata Prusinowska i Patrycja Rybarczyk, opowiadały o kulisach przygotowań do premiery, dziękowały rodzicom za ogromny wkład w przygotowanie strojów do przedstawień.

Zgromadzona publiczność doceniła talent niechanowskich i cielimowskich aktorów, podchodząc do każdego po autograf. Owacjom nie było końca.