Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie IX Aktualności Chcę być zdrowa, piękna i aktywna

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Chcę być zdrowa, piękna i aktywna Drukuj

W czwartek 27 sierpnia tego roku Czerniejewskie Koło Kobiet Aktywnych rozpoczęło cykl spotkań w ramach realizowanego projektu pt. „Chcę być zdrowa, piękna i aktywna” sfinansowanego  ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności , realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Światowid.  Pierwsze spotkanie inaugurujące projekt miało miejsce w Nidomiu, gdzie uczestniczki pod czujnym okiem instruktora uczyły się sztuki chodzenia o kijkach nordic walking.

W brew pozorom marsz o kijkach nie jest taki prosty, a ważne jest to by wszelkie ćwiczenia ruchowe wykonywać prawidłowo, by nie przeforsować organizmu. Po części instruktażowej rozpoczął się wspólny wymarsz. Panie uczestniczące w spotkaniu miło spędziły czas, a przy okazji zwiedziły piękne okolice Nidomia.
Ze względu na fakt, że nie każda Pani posiada własne kijki nordic walking, CKKA w ramach projektu zakupiło 20 kompletów kijków, które wypożycza na potrzeby realizacji projektu. Oprócz marszy o kijkach, w ramach projektu oferujemy wszystkim Paniom zajęcia ruchowe na powietrzu – fitness, oraz ćwiczenia relaksacyjne. Dodatkowo Panie zaplanowały kilka spotkań z dietetykiem na tematy związane ze zdrowym stylem odżywiania: dieta zapobiegająca nowotworom, ograniczanie słodyczy
i zastępowanie ich zdrowymi słodkimi przekąskami, zasady żywienia dzieci, rola przypraw w diecie, jajo źródłem życia – fakty i mity. Pogadanki te będą połączone z warsztatami kulinarnymi, na których panie przekonają się, że zdrowo to też smacznie. Zaplanowane są też dwa spotkania z kosmetyczką poświęcone urodzie i dbałości o wygląd. Wszystkie Panie chcące uczestniczyć w projekcie odsyłamy na stronę internetową www.czerniejewo.pl, gdzie znajduje się zakładka poświęcona działalności Kobiet Aktywnych oraz harmonogram kolejnych wydarzeń związanych z projektem.  Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania.