Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie IX Aktualności Pozytywnie Zakręceni 2 działają w Czerniejewie!

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Pozytywnie Zakręceni 2 działają w Czerniejewie! Drukuj

Nieformalna grupa “Pozytywnie Zakręceni 2” na czele z Panią Agnieszką Torres Torres w ramach realizacji Projektu dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid.pt.: "Komiks i makieta to coś, co wszystkich urzeka"; przeprowadziła kolejne wakacyjne warsztaty, których celem było poszerzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat gminy Czerniejewo i znajdujących się w niej ciekawych budowli poprzez kreatywne, plastyczne warsztaty.
 

Za nami już kolejne zajęcia. Dzieci tym razem pracowały nad stworzeniem wszystkich detali dotyczących budowli Kościoła Św.Stanisława Biskupa i Męczennikaznajdującego się w Żydowie. Do makiety powstały już drzwi wejściowe, drzwi boczne, wszystkie okna, lampy, płot i pozostałe szczegółowe elementy. Dzieci sklejały styropianowe bryły z tekturą. Styropian i tektura zostały ze sobą połączone nie tylko klejem, ale także szpilkami. Wykorzystaliśmy do tego około 600 sztuk szpilek. Na tekturze uczestnicy rysowali cegiełki, przyklejały klejem, przyszywały nićmi, ozdabiały plasteliną, malowały farbkami wszystkie elementy dekoracyjne. Każda metoda zaproponowana przez dzieci została uwzględniona we wspólnej pracy. Zostały utworzone już wszystkie bryły, łącznie z podstawą kościoła, które czekają, tylko aby połączyć je ze sobą jak klocki lego i pomalować. Samych brył mamy aż 10 tworzą je ściany, kapliczki boczne, główne wejście, tył kościoła, elementy konstrukcji dachu kościoła. Przed nami jeszcze do wykonania został dach z dachówkami, ale dla chcącego nic trudnego.

Warsztaty odbywają się w radosnej i przyjaznej atmosferze. Każdy z uczestników jest bardzo pomysłowy i kreatywnie tworzy części do wspólnego dzieła, jakim jest makieta kościoła.

Celem warsztatów jest także wykonanie komiksu dotyczącego naszej gminy Czerniejewo. Dzieci zaproponowały, aby komiks był połączony z kalendarzem na rok 2016 i aby narysować 12 miejsc dotyczących naszej gminy i połączyć je w 12 miesięcy roku. Jeden z uczestników wymyślił, iż głównym narratorem komiksu powinien być pelikan ze względu na fakt, iż w herbie gminy Czerniejewo znajduje się właśnie ten ptak.

Uczestnicy warsztatów zaczęli tworzyć już pierwsze rysunki nie tylko atrakcyjnych i ciekawych miejsc w gminie Czerniejewo, ale także zaczęli rysować i tworzyć Pelikana. Dzieci podczas warsztatów poznały technikęrysunku na komputerach przy pomocy programów komputerowych takich jak: paint oraz gimp. Dzieci tworzyły także rymy, treści, które zostaną umieszczone w komiksie.

Warsztaty będą odbywają się przez całe wakacje, dlatego też zapraszamy dzieci i młodzież do zabawy, liczba miejsc nieograniczona!

Kontakt: Agnieszka Torres Torres tel. 885-996-969