Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie IX Aktualności Amatorski teatr w Niechowie działa "pełną parą"

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Amatorski teatr w Niechowie działa "pełną parą" Drukuj

 

Przez cały lipiec Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej realizowało pierwszy etap projektu dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalne IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid, którego głównym zamierzeniem jest stworzenie amatorskiego teatru dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów i animatorów.

W czasie ich trwania uczestnicy uczyli się sztuki aktorskiej, dykcji, trenowali się w koncentracji uwagi, a także mieli okazję poznać techniki grania na scenie, radzenia sobie z tremą. Oprócz fachowej wiedzy i umiejętności potrzebnych do grania ról, uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w tańcu, zabawach rytmicznych i z wykorzystaniem nietypowych przedmiotów , graniu na instrumentach. Pod okiem p. Michaliny Rodak i p. Pawła Bąkowskiego uczestnicy wprawiali się w pierwszych występach na scenie. Zadaniem było m. in.  rozśmieszyć widownię, ale także poprzez pantomimę pokazać swoje emocje. Animatorki p. Anna Imbiorowicz i p. Anna Gadzińska  uczyły ładnego poruszania się po scenie w rytmie muzyki klasycznej, tanecznej i dworskiej. Dzieci, młodzież, a także seniorki trenowały  skupienie uwagi i pamięć w bogatym zestawie zabaw rytmicznych. Na warsztatach nie mogło zabraknąć czegoś pysznego i słodkiego do picia i jedzenia, czyli wody z cytryną i miętą oraz ciasteczek. O to zadbały p. Mirka Rachwalik, Aga Starzyk, Sylwia Chuda.

 Kolejny miesiąc z projektem przed nami . W sierpniu następne wyzwania, o których opowiemy wkrótce - mówi Beata Prusinowska koordynator projektu.