UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Teatr MIDAS w Niechanowie Drukuj

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej rusza z kolejnym projektem. Wieści o amatorskim teatrze „MIDAS ( młodzież, dzieci aktywna społeczność ) szybko rozchodzą się po Niechanowie i Cielimowie. Autorki projektu Beata Prusinowska i Patrycja Rybarczyk ze Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej spotkały się w swoich miejscowościach z mieszkańcami i przedstawiły plan spotkań oraz program zajęć w ramach realizacji Projektu dofinansowanego ze środków Programu  „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid.

We wtorek 7 lipca w GOK w Niechanowie odbyły się pierwsze warsztaty teatralne z aktorką teatru gnieźnieńskiego panią Michaliną Rodak, w  których uczestniczyły grupy młodzieży, dzieci  z Cielimowa i  Niechanowa oraz grupa aktywnych seniorów z Niechanowa.

Aktorka zaprezentowała kilka zabaw scenicznych. Uczestnicy poznawali sposoby poruszania się w przestrzeni scenicznej,  były zabawy integrujące grupę oraz ruchowe rozluźniające napięcie i tremę. Nie lada wyzwaniem było pokazanie a raczej zagranie uczuć i emocji mając do dyspozycji krzesło jako  scenę i rekwizyt.

Ciekawe i kreatywne dla młodych uczestników było zagranie scenek, w których trzeba było pokłócić  się używając tylko dwóch słów np. „ ciastko” i „kalafior”. Wiele opanowania i pracy mimiką  wymagało zadanie rozśmieszenia przeciwnej grupy. Śmiechu i zabawy było co nie miara.

Wśród technik aktorskich jakie pani Michalina Rodak pokazywała uczestnikom nie mogło zabraknąć zabaw na koncentrację uwagi i współpracę grupy. Uczestnicy słuchali się nawzajem, obserwowali swoje i innych emocje, poruszali się po scenie w rytmie różnej muzyki wyrażając swoją ekspresję. Najbardziej wzbudzające podziw wśród uczestników trzech pokoleń okazały się scenki, w których trzeba było zagrać lub pokazać „ smutek” „radość” „strach”. Dzieci i młodzież wiele mogły zaobserwować i podziwiać seniorów w roli, a Ci doceniali odwagę i otwartość młodych. Wszyscy wzajemnie się motywowali i doceniali brawami i uznaniem.

,,Wymagało to od nas dużo uwagi, odkrywania siebie i pokazywania emocji.  Ta część zadań była najtrudniejsza, ale młodzież i dzieci miały okazję obserwować dorosłych w niecodziennych sytuacjach. To wzbudzało największy podziw i szacunek do naszych seniorów. Ci nie pozostawali dłużni młodym, pokazując brawami jak bardzo doceniają otwartość dzieciaków. Myślę , że warsztaty przyczyniły się do przełamywania stereotypów pokoleniowych. A przede wszystkim były okazją  do zabawy i poznania nowych umiejętności- twierdzi Beata Prusinowska, która wraz z Patrycją Rybarczyk czuwały nad przebiegiem zajęć. Nad bezpieczeństwem,  zapewnieniem napojów i słodkiego poczęstunku czuwały panie ze Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej, które w przerwie serwowały pyszności dla uczestników warsztatów.

„Koordynatorki projektu, będą miały nie lada wyzwanie okiełznać twórczy potencjał drzemiący w młodych istotach.” - twierdzi Grażyna Kozanecka – Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej.

Następne zajęcia już we wtorek  14 lipca  o godzinie 17.00 w GOK .